Już w październiku PREMIERA dokumentu o Robercie Talarku (trailer 2)

Posted: 10 października 2018 in Polski boks
Tagi: , , , ,

talarek_foto

Czarne Złoto – to film dokumentalny o Robercie Talarku.

Styczeń 2018 roku. Godzina 5.40.

Spotykamy się z Robertem przed wejściem do Kopalni Bielszowice. Przed nami kolejny dzień zdjęciowy. Tym razem zjeżdżamy 840 metrów pod ziemię. Nasza ekipa liczy trzy osoby, żaden z nas nie był wcześniej w kopalni. Udajemy twardzieli, ale u każdego w kieszeni siedzi strach. Tylko Robert jest wyluzowany. Dla niego to chleb powszedni, w kopalni pracuje już od sześciu lat.

Czas na terenie KWK Bielszowice mija bardzo szybko. Kurs BHP, kilka wskazówek, aparaty tlenowe do ręki i idziemy w kierunku szoli. Rozpoczynamy szychtę. Transport na dół trwa kilka minut. Kamery są już włączone. Dokument o Robercie bez zjazdu pod ziemię nie miałby sensu, bo praca w kopalni to część jego życia. Równie ważna co boks.

Z Robertem pierwszy kontakt nawiązaliśmy po gali w Ergo Arenie, gdzie po ringowej wojnie wygrał z Norbertem Dąbrowskim. Warto dodać, że nie był wtedy faworytem. Do strefy wywiadów przyszedł ze sporą opuchlizną na twarzy i zszytym chwile wcześniej łukiem brwiowym. Rana jeszcze krwawiła. Widać było, że kamery i w ogóle media to nie jest jego środowisko naturalne. Trochę go ta otoczka peszyła, ale był sobą.

Na nagranie filmu zgodził się od razu. Wymieniliśmy się numerami telefonów, później przegadaliśmy plan działania i wzięliśmy się do roboty. Pierwsze zdjęcia do Czarnego Złota powstały w październiku 2017 roku. Wtedy byliśmy dopiero na etapie załatwiania pozwoleń na nagranie materiału w kopalni. Pierwsza odpowiedź brzmiała: brak zgody.

To był nokdaun, ale nie poddaliśmy się i wysyłaliśmy kolejne pisma i prośby. Ostatecznie dostaliśmy zgodę, za co w tym miejscu chcieliśmy podziękować dyrekcji kopalni. Uwierzcie nam, zorganizowanie nagrań pod ziemią to nie jest bułka z masłem. Nie można tam sobie tak po prostu wejść, rozłożyć sprzęt i włączyć kamery. To było spore przedsięwzięcie. Wiele osób czuwało nad tym, żeby nic nam się nie stało.

Z kamerami byliśmy na wielu treningach Roberta. Byliśmy też w miejscach, gdzie się wychowywał. Podróż sentymentalna miała swój urok, Robert pewnie uronił jakąś łezkę. Odwiedziliśmy Katowice, Rudę Śląską, Bytom i Gliwice. Dron latał tu i tam. Czasem nagrania z treningów kończyliśmy około północy, bo Robert trenuje dopiero po szychcie i popołudniowej drzemce. W międzyczasie Robert stoczył walkę z Frankiem Haroche o pas IBO Inter-Continental. Wygrał ją i przywiózł pas do Polski.

Ostatnie zdjęcia do filmu robiliśmy podczas gali na Stadionie Narodowym. W tym okresie nasze kamery pracowały praktycznie 24 godziny na dobę. Byliśmy w hotelu przed walką, na ceremonii ważenia oraz w szatni Roberta przed i po pojedynku z Norbertem Dąbrowskim. W drodze z hotelu na Stadion Narodowy nagraliśmy scenę, która na pewno was rozbawi. Napisało ją życie.

Ostatni szlif w produkcji dokumentu wykonało studio dźwiękowe. W filmie wykorzystana jest muzyka rapera Kwiato, która nadaje niepowtarzalny klimat. Praca nad tym filmem to ogólnie była fajna robota. Było dużo ciekawych wrażeń i doświadczeń. Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi. Jednak były też trudne momenty. Zdecydowanie najtrudniejszym była rozmowa z Robertem po jego przegranej z Dąbrowskim. Zresztą w szatni po walce działo się sporo interesujących rzeczy. Kamery wszystko rejestrowały.

Robert Talarek przez wiele lat był niedoceniany w polskim środowisku bokserskim. Jeździł na walki wyjazdowe, gdzie często przegrywał. Był też oszukiwany przez sędziów. Był taki okres, że chciał płacić przeciwnikom, żeby z nim walczyli. Po wygraniu kilku pojedynków z rzędu jego pozycja uległa zmianie. Dzisiaj ma jasno sprecyzowany cel – chce być mistrzem świata. I temu celowi podporządkował całe swoje życie. Czarne Złoto przedstawia obraz chłopaka z Rudy Śląskiej, który bardzo ciężko pracuje na swój sukces. Jego historia może być inspiracją dla wielu ludzi. A my to wszystko wam pokażemy.

Premiera dokumentu w październiku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s