Głowacki vs Huck okiem trenera Krzysztofa Drzazgowskiego

Posted: 14 sierpnia 2015 in Boks na świecie, Polski boks
Tagi: , , ,

– Krzysztof Głowacki jest mańkutem a Marco Huckowi ewidentnie nie leżą zawodnicy leworęczni. Jeśli „Główka” nie da sobie narzucić chaosu, który preferuje jego rywal, to swoim stylem boksowania może sporo zrobić. Krzysiek powinien być szczelnie zamknięty, mobilny na nogach, a także dużo bić obchodząc Hucka. Środek ringu to powinno być jego miejsce, nie może dawać się spychać na liny i do narożnika – analizuje dla Po Gongu Krzysztof Drzazgowski, trener Ewy Brodnickiej.

– Głowacki nie może przyjmować ciosów przy linach, bo prędzej czy później Huck rozmontuje jego gardę. Bardzo ważną rolę w repertuarze jego ciosów powinny stanowić – mocny, stopujący prawy prosty i prawy sierpowy. Te ciosy powinny być bite z każdej płaszczyzny, nie powinny być wyprowadzane w ataku liniowym, bo wtedy Huck je przyjmie na gardę i zaraz wyprowadzi swoją serię ciosów.

– Huck oprócz wielu zalet, ma też słabe strony. Na przykład, gdy widzi, że rywal nie ulega jego presji i że jego ciosy nie robią na nim wrażenia, wtedy traci koncepcję walki. Dlatego Głowacki nie może dać mu rozwinąć skrzydeł. Nie może dać mu bić seriami, musi schodzić z linii, wyprowadzać swoje kontry i wtedy Huck może się pogubić i nie mieć innego pomysłu na walkę.

– Zarówno Huck jak i Głowacki mają czym uderzyć, ale znam Krzyśka i wydaje mi się, że nie będzie on szukał nokautu na siłę. Raczej będzie chciał robić swoje. On jest spokojny, opanowany i bez emocji. I taki właśnie ma być jego boks – bez emocji. Może to się nie będzie podobało kibicom, ale on ma zrobić swoje, ma być skuteczny. Wierzę, że to mu się uda. Głowacki jest wojownikiem i nie bałbym się o jego psychikę, na pewno nie zje go presja. Szanse oceniam 60-40 dla Hucka, ale Krzysiek wcale nie stoi na straconej pozycji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s