„Lista życzeń” Po Gongu. Czy zobaczymy te walki w 2015 roku?

Posted: 6 stycznia 2015 in Polski boks

Czy pojedynek Wach vs Szpilka to w tym momencie najbardziej pożądana walka polsko-polska? A może lepiej, żeby Wach skrzyżował rękawice z Tysonem Furym a Szpilka z Chrisem Arreolą? „Lista życzeń” Po Gongu jest dość długa, ale niektóre walki są chyba tylko w sferze marzeń. Choć z drugiej strony – w boksie niczego nie można wykluczyć.


POLUB NAS NA FACEBOOKU. TAM TEŻ SIĘ SPORO DZIEJE!

Andrzej Fonfara vs Adonis Stevenson

„Polski Książę” pali się do rewanżu ze Stevensonem i zapewnia, że za drugim podejściem odbierze mu pas WBC. Jednak promotor Polaka, Leon Margules, stwierdził ostatnio, że ma nieco inne plany wobec Fonfary i w kwietniu raczej nie dojdzie do jego walki z Kanadyjczykiem. Z jednej strony szkoda, bo pas WBC jest łakomym kąskiem, ale z drugiej nie możemy zapominać, że Fonfara jest jeszcze młodym pięściarzem i w jego przypadku nie trzeba niczego robić na siłę.

Andrzej Fonfara vs Juergen Braehmer

Teoretycznie ciekawą opcją dla „Polskiego Księcia” byłaby też walka z Juergenem Braehmerem o pas WBA regular, ale w ciemno można założyć, że Sauerland nie wyślę swojego pięściarza do USA. Polak też raczej nie będzie miał ochoty walczyć w Niemczech, gdzie trzeba pokonać nie tylko rywala, ale także sędziów.

Krzysztof Włodarczyk vs Grigorij Drozd

Sporo się ostatnio mówi o rewanżowej walce Krzysztofa Włodarczyka z Grigorijem Drozdem. Padają różne daty: marzec, maj i czerwiec. Według promotorów „Diablo” do pojedynku ma dojść na przełomie maja i czerwca. Włodarczyk przeszedł ostatnio zabieg artroskopii prawego barku i niebawem wraca do treningów.  Czy w rewanżu jest w stanie odebrać pas Drozdowi? – Włodarczyk dzięki sile ciosu może wygrać z każdym i w każdej chwili, nawet z Drozdem. Jeśli dojdzie do walki rewanżowej, bardzo dużo zależeć będzie od sztabu trenerskiego „Diablo” i od taktyki, jaką wymyślą na ten pojedynek. Ważnym zadaniem będzie również doprowadzenie Krzyśka do odpowiedniej formy fizycznej i psychicznej, żeby był w stanie wcielić taktykę w życie – mówi w rozmowie z Po Gongu Przemek Saleta.

Krzysztof Włodarczyk vs Mateusz Masternak

Włodarczyk po zwycięstwie Mateusza Masternaka nad Jeanem Mormeckiem wspomniał, że mógłby skrzyżować z nim rękawice. Tylko kasa musi się zgadzać. Dziś ten pojedynek pod względem sportowym raczej nie ma racji bytu, ale kto wie, co będzie za kilka miesięcy. Załóżmy taki scenariusz: „Diablo” odzyskuje pas WBC i w jego obronie walczy z Masternakiem. Brzmi nieźle.

Mateusz Masternak vs Youri Kalenga

Nie wiemy, jakie plany wobec Mateusza Masternaka ma grupa Sauerlanda, ale rewanż z Kalengą byłby dla Polaka ciekawą opcją. Wydaje się, że „Master” w takiej formie jak w walce z Mormeckiem, spokojnie mógłby wygrać z mocno bijącym posiadaczem pasa WBA interim.

Artur Szpilka vs Andy Ruiz Jr lub Artur Szpilka vs Chris Arreola

Artur Szpilka na początku roku miał walczyć z mniej wymagającym rywalem w Polsce. Te plany spaliły jednak na panewce i „Szpilę” zobaczymy w ringu najprawdopodobniej pod koniec marca w USA. Z kim skrzyżuje rękawice? Trudno powiedzieć, ale fajnie, jakby Szpilka dostał rywali pokroju Andy’ego Ruiza Jr i Chrisa Arreoli. Ten pierwszy jest właścicielem ładnego dla oka rekordu 24-0, drugi ma wyrobioną markę w USA. Wydaje się, że zarówno Ruiz jak i Arreola są w zasięgu Szpilki.

Artur Szpilka vs Mariusz Wach

O tym pojedynku mówi się w kontekście kolejnej edycji Polsat Boxing Night. To zestawienie na papierze wygląda wyśmienicie, ale czy warto konfrontować ze sobą dwóch najlepszych polskich ciężkich? – W tej chwili taki pojedynek nie ma sensu, choć z przyjemnością zobaczyłby ich walkę. Nie da się ukryć, że przegrany zrobiłby ogromny krok wstecz, a wygrany wcale nie zyskałby tak dużo. W Polsce taka walka wzbudziłaby ogromne emocje, ale w tym przypadku gra nie jest warta świeczki. Lepiej, żeby każdy z nich poszedł w swoją stronę – twierdzi Przemek Saleta. Trudno polemizować z Saletą, ale taką walkę, mimo wszystko, bierzemy w ciemno.

Mariusz Wach vs Tyson Fury

W pierwszej połowie 2015 roku do tej walki raczej nie dojdzie, bo Fury ma już zaklepany na koniec lutego pojedynek z Christianem Hammerem. Później pewnie będzie celował w Kliczkę. W każdym bądź razie „Wiking” od dawna zapowiada, że nie boi się Brytyjczyka i w każdej chwili może z nim walczyć. Wstępne zapytanie ze strony brytyjskiej już było, teraz czas na konkrety.

Miniturniej wagi ciężkiej w Polsce

Polska waga ciężka to dzisiaj Artur Szpilka i Mariusz Wach. Gdzieś tam z tyłu są jeszcze Marcin Rekowski, Krzysztof Zimnoch i Andrzej Wawrzyk. Kto jest najlepszy z tej trójki? Trudno powiedzieć. Miniturniej polskiej wagi ciężkiej rozwiałby wszelkie wątpliwości.

Krzysztof Głowacki vs Marco Huck

Głowackiego od walki z Marco Huckiem dzielą już tylko dwa kroki. Tak to przynajmniej wygląda w teorii. Pod koniec stycznia „Główka” skrzyżuje rękawice z Nuri Seferim. Wygrany tego pojedynku ma zmierzyć się z Tonym Bellew w eliminatorze do walki o pas WBO. Czy uda się zrealizować taki scenariusz? Wątpliwa sprawa, bo Brytyjczyk chce ominąć pojedynek z Głowackim lub Seferim i od razu walczyć z Huckiem. Jednak Głowacki nie powinien zaprzątać sobie głowy tym wszystkim i robić swoje. Na początek musi pokonać Seferiego. Prędzej czy później dostanie walkę o pas. Jeśli nie z Huckiem to z kimś innym.

Paweł Kołodziej vs Michał Cieślak

O tym pojedynku zrobiło się głośno po słowach Tomasza Babilońskiego, który poinformował opinię publiczną, że złożył Pawłowi Kołodziejowi ofertę walki z Michałem Cieślakiem. „Harnaś” nie przyjął jeszcze propozycji i nie wiadomo, czy ją przyjmie. Andrzej Wasilewski zdradził ostatnio, że Kołodziej ma też oferty walk w Stanach Zjednoczonych. Jeśli Kołodziej wybierze konfrontację z Cieślakiem, to mamy w Polsce gwarantowany hit.

Paweł Głażewski vs Maciej Miszkiń

Andrzej Wasilewski w rozmowie z Mateuszem Borkiem powiedział, że trwają przymiarki do rewanżowej walki tych panów. Termin: kwiecień i gala w Legionowie. Spokojnie z konfrontacji Głażewski vs Miszkiń 2 można zrobić pojedynek wieczoru. Krótko mówiąc – ta walka musi się odbyć.

Andrzej Sołdra vs Dawid Kostecki

To samo możemy napisać o rewanżu Sołdra vs Kostecki – ta walka musi się odbyć. Podczas gali Polsat Boxing Night panowie stworzyli świetne widowisko, ale tę potyczkę traktujemy jako niedokończoną historię. Najbliższy rok to idealny czas aby ją dokończyć.

Dariusz Sęk vs Robin Krasniqi

Najmniej realna walka ze wszystkich tu wymienionych, choć bardzo pożądana. Obaj panowie mają sobie sporo do wyjaśnienia, ale znając życie Krasniqi będzie unikał Sęka jak diabeł święconej wody. Optymalną opcją byłby rewanż w Polsce, ale prędzej podopieczny Andrzeja Gmitruka zdobędzie pas mistrza świata niż Niemiec przyjedzie do naszego kraju.

POLUB NAS NA FACEBOOKU. TAM TEŻ SIĘ SPORO DZIEJE!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s