Ranking P4P w Polsce. Grudzień

Posted: 16 grudnia 2014 in Bez kategorii

W porównaniu z zestawieniem za listopad w naszym rankingu doszło do wielu zmian. Po gali Polsat Boxing Night zestawienie zostało wywalone do góry nogami. Po kolei. Z listy wypadły dwa nazwiska – Paweł Głażewski i Marcin Rekowski. Ten pierwszy za kompromitację w Oldenburgu, drugi za brak aktywności w drugiej części roku. W ich miejsce wskoczył Mariusz Wach, który w tym roku wrócił między liny i stoczył dwa zwycięskie pojedynki. Co ważne, tym razem nie przyznaliśmy pierwszego miejsca, bo tak naprawdę nikt na to nie zasłużył. Polski boks zawodowy jest w kryzysie i patrząc na ranking, widać to jak na dłoni.

WYBIERZ PIĘŚCIARZA 2014 ROKU W POLSCE

10. Tomasz Adamek – walka z Arturem Szpilką była dla niego tą z gatunku: o być albo nie być. Porażka w Krakowie oznacza jedno – „Góral” idzie na emeryturę i pewnie po raz ostatni jest notowany w naszym rankingu.

POLUB NAS NA FACEBOOKU. TAM TEŻ SIĘ SPORO DZIEJE!

9. Mariusz Wach – wrócił między liny po dwuletniej przerwie i wygrał dwie walki. Najpierw rozprawił się z Samirem Kurtagiciem, później pokonał Travisa Walkera. W walce z Amerykaninem nie było widać po nim rdzy. Wach mistrzem świata raczej już nie zostanie, ale paru zawodników z czołówki może jeszcze obić.

8. Kamil Łaszczyk – podopieczny Piotra Wilczewskiego legitymuje się ładnym dla oka bilansem 19 (7 KO)-0-0. W ostatnim pojedynku wygrał w dobrym stylu z Antonio Horvaticiem, ale rywal był od niego o dwie klasy gorszy. Łaszczyk jest przymierzany do walk w USA i mówi się, że niebawem może dostać pojedynek o mistrzostwo świata. Karierze tego chłopaka warto się uważnie przyglądać, bo drzemie w nim spory potencjał.

7. Maciej Sulęcki – jeszcze do niedawna był sporą niewiadomą, ale w walce z Grzegorzem Proksą zdał bokserską maturę na piątkę i pokazał, że ma duży potencjał. Sulęcki na zawodowych ringach nie zaznał jeszcze porażki, a na rozkładzie, oprócz Proksy, ma jeszcze jedno duże nazwisko – Jurija Nużnienkę, byłego mistrza świata federacji WBA. Kariera podopiecznego Andrzeja Gmitruka rozwija się w dobrym kierunku i wydaje się, że z tego chłopaka będziemy mieli jeszcze sporo radości.

6. Mateusz Masternak – po porażce z Youri Kalengą znalazł się pod ścianą. Wielu ekspertów i kibiców postawiło na nim krzyżyk, ale „Master” pojechał do jaskini lwa, pokonał Mormecka i wrócił do gry o duże stawki. Co wazniejsze, zrobił to w bardzo dobrym stylu.

5. Artur Szpilka – po wygranej nad Adamkiem otworzył sobie drzwi do dużego boksu. W tym momencie jest numerem jeden wśród polskich ciężkich i na brak ciekawych ofert raczej nie będzie narzekał. Na początku roku chce stoczyć walkę w Polsce, a później ma zamiar obrać kurs na USA i tam szlifować bokserskie umiejętności.

4. Krzysztof Głowacki – w ostatniej walce rozbił Thierry’ego Karla i tym samym wysłał sygnał do czołówki kategorii cruiser, że trzeba się z nim liczyć. „Główkę” od pojedynku o pas mistrzowski z Marco Huckiem dzielą jeszcze dwa kroki. Jednak tak naprawdę nie wiemy, na co stać podopiecznego Fiodora Łapina, bo z nikim poważnym jeszcze nie walczył. Dopiero w przyszłym roku przekonamy się, ile jest wart.

3. Krzysztof Włodarczyk – po przegranej z Grigorijem Drozdem jego kariera lekko wyhamowała. Istnieje ryzyko, że porażka w Moskwie może być początkiem końca Krzysztofa Włodarczyka. Oby tylko ten pesymistyczny scenariusz się nie sprawdził, bo „Diablo” ma przed sobą jeszcze kilka lat boksowania i sporo planów. Ostatnio wziął na celownik Artura Szpilkę i Mateusza Masternaka. Jednak priorytetem dla niego jest rewanżowa walka z Drozdem.

2. Andrzej Fonfara – jego notowania poszły w górę po… porażce z Adonisem Stevensonem. „Polski Książę” dużo gorzej wypadł w ostatniej walce przeciwko Doudou Ngumbu, ale co najważniejsze wygrał ją na punkty. Fonfara liczy na rewanż ze Stevensonem, ale Kanadyjczyk raczej ma inne plany. Na co stać „Polskiego Księcia”? Po walce z „Supermenem” wielu polskich kibiców widziało w nim przyszłego mistrza świata, ale to raczej pobożne życzenia. Na dziś Fonfara to solidny pięściarz. Nic więcej.

1. wakat


POLUB NAS NA FACEBOOKU. TAM TEŻ SIĘ SPORO DZIEJE!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s