Szpilka żąda za dużo kasy za walkę z Adamkiem?

Posted: 16 lipca 2014 in Polski boks

Od kilku tygodni jesteśmy karmieni informacjami dotyczącymi walki wieczoru podczas gali Polsat Boxing Night. Przerodziło się to już niemal w serial, który na szczęście zbliża się do końca. Przypomnijmy sobie, jak to wyglądało od początku.

Zaczęło się od fochów Adamka, który przez jakiś czas zarzekał się, że z Polakami walczyć nie będzie. Jednak „Góral” szybko zmienił zdanie (dudki zrobiły swoje) i zapowiedział, że jest wojownikiem i nie ma dla niego znaczenia, kto będzie jego rywalem. Słuszne podejście. Szkoda tylko, że przez jakiś czas opowiadał banialuki.

Po deklaracji Adamka długo wałkowany był temat jego pojedynku z Arturem Szpilką. „Góral” szybko dogadał się w sprawie kasy, ale kontrakty nie zostały podpisane. W międzyczasie pojawiła się informacja, że Szpilkę może zastąpić Mariusz Wach.

Była tez plotka, że podczas PBN zabraknie Adamka, a w walce wieczoru wystąpią Szpilka z „Wikingiem”. Marian Kmita zdementował te doniesienia. – Jeśli nie będzie Tomasza Adamka na tym wydarzeniu, to nie będziemy brać w tym udziału – powiedział dyrektor ds. sportu Polsatu w programie „Puncher”.

Ze słów Kmity wynika, że bez Adamka nie ma PBN. „Góral” ma być twarzą listopadowej gali. Tylko trzeba znaleźć dla niego rywala. W tym momencie w grę wchodzą dwa nazwiska: Artur Szpilka i Mariusz Wach. Ten drugi jest jednak opcją rezerwową.

Polsat chce walki Adamek vs Szpilka. Nie ma się co dziwić – pod względem marketingowym (i sportowym też) to o wiele ciekawsze rozwiązanie niż konfrontacja „Górala” z Wachem. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Szpilka o wiele lepiej nadaje się do zrobienia rozgłosu wokół pojedynku niż „Wiking”, który ma tyle charyzmy co pani Halina sprzedająca bilety na dworcu PKP.

Jeśli chodzi o względy sportowe, to zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że Wach będzie trudniejszym rywalem dla Adamka. Inni, że „Szpila” wcale nie stoi na przegranej pozycji i może napsuć sporo krwi „Góralowi”. Jedno nie ulega wątpliwości – faworytem obu pojedynków byłby Adamek, ale na pewno nie wciągnąłby tych rywali nosem.

Wach jest zardzewiały, ale w prawej ręce ma potężne kopyto, którym jak trafi, to może ułożyć do snu. Szpilka jest ograniczony w defensywie, ale też ma czym przyłożyć. Raczej jest wykluczone, żeby Adamek któregoś z nich znokautował. To na pewno nie byłyby pojedynki do jednej bramki. Choć „Góral” zapowiada, że jednego wciąga na śniadanie a drugiego na obiad.

Podobno „Szpila” za walkę na PBN ma zarobić około 100 tys. dolarów, ale chce o 100 tysięcy złotych więcej. Ta stówka jest właśnie kością niezgody. Obie strony dają sobie jeszcze parę dni na negocjacje. Co z tego wyjdzie? Jeśli Szpilka nie godzi się na mniejszą wypłatę, to pewnie zastąpi go Wach, który nie ma wygórowanych żądań.

No właśnie, ale czy żądania Szpilki są wygórowane? Zależy, jak na to spojrzymy. Z jednej strony Artur w tym biznesie jest żółtodziobem, który nic wielkiego nie wygrał. Dlatego powinien brać, co mu dają. Ale z drugiej strony, on niesie za sobą spory potencjał medialny.

Spójrzcie na jego konto na Facebooku. Ponad 290 tysięcy fanów robi wrażenie. Nie wszyscy kibice go kochają, ale prawie wszyscy się nim interesują. Artur coś palnie – wszystkie media od razu go cytują. To jest spory potencjał, który stanowi dla „Szpili” mocną kartą przetargową w negocjacjach. A przecież galę i samą walkę trzeba jakoś wypromować. Szpilka jest do tego stworzony.

Poza tym Szpilka biorąc walkę z Adamkiem sporo ryzykuje. Ewentualne porażka wyhamuje jego karierę i spowoduje, że przez jakiś czas będzie on musiał walczyć za małe stawki. Dlatego niedziwne, że chłopak na walce z Adamkiem chce zarobić jak najwięcej. Kto nie chciałby sobie zabezpieczyć przyszłości?

Na początku przyszłego tygodnia serial pt. „Walka wieczoru podczas PBN” dobiegnie końca. Ktoś podpisze kontrakt na walkę z Adamkiem. Będzie to albo Szpilka, albo Wach, a może ktoś trzeci. Tego też nie można wykluczyć. Czekamy.

Ps. Po cichu liczymy, że Szpilka i Polsat spotkają się w połowie drogi. W końcu negocjacje polegają na ustępstwach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s