Przegląd tygodnia: Cotto zbił Martineza, oferty dla Adamka i Kołodzieja

Posted: 8 czerwca 2014 in Przegląd tygodnia

Tomasz Adamek rzucił w cholerę politykę i zakomunikował, że wraca na ring. Po jego deklaracji oferty posypały się jedna za drugą. Jako potencjalnych rywali dla Adamka wymienia się: Raya Austina, Davida, Haye’a i Chrisa Arreolę. O Austinie nie chcemy słyszeć, reszta może być. Choć my upieramy się przy swoim i chcemy walki Adamek vs Włodarczyk.

*****

Mariusz Wach był na sparingach u Carlosa Takama i pomagał mu w przygotowaniach do walki z Tony Thompsonem. Złośliwi kpią z „Wikinga”, że jeździ po świecie i robi za sparingpartnera. Co o tym sądzimy? Żadna praca nie hańbi. Dodajmy jeszcze, że Takam wygrał swoją walkę i chyba można go już dopisać do światowej czołówki HW. 

*****

Marcin Rekowski odrzucił ofertę walki o pas Unii Europejskiej. Na stole podobno leżało 40 tysięcy euro. „Rexowi” fajna kasa przeszła koło nosa, ale tylko głupcy będą wieszać na nim psy za odrzucenie oferty. Naszym zdaniem Rekowski podjął słuszną decyzję. W tym roku stoczył już cztery walki, dlatego teraz zasłużył na odpoczynek.

*****

Paweł Kołodziej ma się bić z Olą Afolabim w eliminatorze IBF. Do walki ma dojść 26 lipca w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Podobno Afolabi za pojedynek z „Harnasiem” ma dostać śmieszną gażę (10 tysięcy dolarów), ale to go wcale nie zraża i jest gotów skrzyżować rękawice z Polakiem. Więcej o tym pojedynku nie piszemy, bo nie chcemy zapeszać.

*****

Roy Jones Jr z uporem maniaka rozmienia swoją sławę na drobne. Legenda boksu ma wystąpić na gali na… Łotwie i bić się tam w obronie paska od spodni federacji WBU (sic!). Jak tak dalej pójdzie, to za kilkanaście miesięcy zobaczymy Roya na gali zorganizowanej w szkole podstawowej w Trąbkach Małych, a stawką pojedynku będzie pas patrona szkoły.

*****

Amir Khan namawia Floyda na walkę na stadionie Wembley. „Money” niby jest na tak, ale jakoś nie chce nam się wierzyć, że Mayweather wyprowadzi się z MGM Grand w Las Vegas. To tak jakby Manchester United zrezygnował z meczów na Old Trafford. Nierealne. No chyba, że stawki będą podwojone.

*****

Richard Schaefer odchodzi z grupy Golden Boy Promotions – wrzeszczał w minionym tygodniu cały bokserski świat. Współpracę z GBP zakończył też Floyd Mayweather. Co z tego wyniknie? Świat na pewno się nie skończy. Poza tym na rynku promotorskim powinno zrobić się jeszcze ciekawiej.

*****

Jean Mormeck wraca na ring. Francuz ma walczyć 26 czerwca z Tamasem Lodim (bliżej nieznana postać). W kuluarach mówi się (bardzo cicho), że Mormeck spróbuje pobić swój rekord i w najbliższej walce trafi rywala mniej niż cztery razy.

*****

Niebawem ma zostać rozpisany przetarg na pojedynek Kliczko vs Pulew. Średnio interesuje nas ta walka, bo wiadomo, że Bułgar idzie na ścięcie. Czekamy na konfrontację Władimira ze Stivernem lub Wilderem. W tych walkach powinni być jakieś emocje. Chyba.

*****

Trener Davida Price’a Tommy Brooks oznajmił, że Brytyjczyk za rok będzie gotowy do walki z Władimirem Kliczką. Płakać się chce, gdy ktoś wygaduje takie głupoty. Dla przypomnienia – Price jeszcze niedawno chciał się bić z… Arturem Bińkowskim.

*****

Umarł król, niech żyje król – tak napisaliśmy po ostatnim gongu walki Cotto vs Martinez. Portorykańczyk wykonał kawał dobrej roboty, ale trzeba uczciwie przyznać, że miał trochę ułatwione zadanie, bo Martinez był swoim cieniem. Argentyńczyk w takiej dyspozycji nie powinien w ogóle wychodzić do ringu! Żal było patrzeć na jego bezradność.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s