Przegląd tygodnia: brutalny nokaut Frocha, Kowaliow chce Fonfarę

Posted: 1 czerwca 2014 in Przegląd tygodnia

Polska:

Tomasz Adamek otrzymał solidnego kopniaka od swoich wyborców i nie dostał się do Parlamentu Europejskiego. Nie uroniliśmy z tego powodu ani jednej łzy. „Góral” niech wraca na ring, bo tam jest jego miejsce. Chętnych do konfrontacji z nim nie brakuje.

*****

Andrzej Fonfara od początku tygodnia zbierał pochlebne opinie za walkę z Adonisem Stevensonem. Najgłośniej chwalili go ci, którzy przed pojedynkiem nie dawali mu najmniejszych szans. Eksperci chyba w ten sposób chcieli odkupić winy. Mamy nadzieję, że „Polski Książę” nie czytał tego wszystkiego, bo jeszcze mógł uwierzyć, że warto… przegrywać.

*****

Zostajemy jeszcze przy Andrzeju Fonfarze. Otóż Polak jeszcze nie nasycił się komplementami pod swoim adresem po walce ze Stevensonem, a już otrzymał ofertę pojedynku z Siergiejem Kowaliowem. Chcieliśmy napisać, że „Polski Książę” nie ma żadnych szans w konfrontacji z Rosjaninem, ale tego nie zrobimy, bo… już raz go skreśliliśmy i potem musieliśmy się tłumaczyć. Choć na miejscu Andrzeja walki z Kowaliowem byśmy teraz nie brali.

*****

Co słychać u Krzysztofa Włodarczyka? To co zawsze. Jego promotor szykuje mu kolejną walkę, ale konkretów jak nie było tak nie ma. Może w tym roku jeszcze zobaczymy Diablo w ringu. Morze jest długie i szerokie.

*****

Za nami gala w Lublinie. Walka wieczoru między Marcinem Rekowskim i Albertem Sosnowskim nie zawiodła naszych oczekiwań. Malkontenci będą kręcić nosami, ale ich entuzjazmu nie wzbudziłby nawet słoń tańczący na jednej nodze. Rekowski był wyraźnie lepszy i wygrał zasłużenie. Z kolei Dragon walczył ambitnie, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Sosnowski musi chyba na poważnie zastanowić się nad spakowaniem kredek do piórnika.

Sporo kontrowersji wywołał werdykt walki Maciec vs Tyner. Nie wypowiemy się, bo nie oglądaliśmy tego pojedynku. O werdykt spytaliśmy na Twitterze Macieja Miszkina, ale nie chciał zabrać głosu w tej sprawie. Szkoda. Według powszechnej opinii komentatorów był wałek. Wszystko wskazuje na to, że Tyner już nie przyjedzie do Polski. Choć po walce nie wyglądał na bardzo wkurzonego.

Świat:

Carl Froch kilka dni przed pojedynkiem na Wembley zapowiadał, że brutalnie znokautuje Grovesa. Trzeba przyznać, że „Kobra” jest słowny. Gdyby powiedział, że jutro będzie koniec świata, uwierzymy mu. Przecież on nie rzuca słów na wiatr.

*****

Rusłan Prowodnikow zapowiedział, że niebawem zawiesi rękawice na kołku. Gdy 30-latek opowiada takie bajki, to nie wierzcie w to. Prowodnikow musi mieć w tym jakiś cel. Tylko jaki? Stawiamy na to, że chce wymusić jakąś walkę.

*****

Andriej Rabiński pozwał Dona Kinga o zwrot 2,4 miliona dolarów za odwołaną walkę Guillermo Jonesa z Denisem Lebiediewem. Jak się trzyma w swojej stajni koksiarza, to nie ma wyjścia, trzeba płacić. Na biednego nie trafiło. Choć coś nam się wydaje, że panowie się dogadają i pójdą na ugodę. Ugodą będzie walka Powietkin vs Stiverne.

*****

David Haye wznowił treningi i szykuje się do powrotu między liny. Media już rozpoczęły spekulacje, kto może być jego rywalem. Padają nazwiska Chisory, Kliczki, Stiverne’a i Adamka. Wszystkie opcje nam się podobają, ale jest… małe ale. Jakoś nie wierzymy w powrót „Haymakera”.

*****

Powietkin w ładnym stylu wrócił po porażce z Władimirem Kliczką. Sasza w efektownym sposób znokautował Charra i tym samym pokazał, że wciąż należy do czołówki wagi ciężkiej. Rosjanin po piątkowej wygranej domaga się rewanżu z Kliczką. Hmmm, jak sobie przypomnimy ich pierwszą walkę, to odechciewa nam się myśleć o rewanżu. Choć może nie byłby to wcale taki głupi pomysł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s