Bińkowski vs Najman. Niech walczą, ale w cyrku

Posted: 23 Maj 2014 in Polski boks

Szef grupy Tymex Boxing Promotion, Mariusz Grabowski, chce zorganizować pojedynek Marcin Najman vs Artur Bińkowski (znów będzie musiał wypakować kredki z piórnika). Z pozoru to głupi pomysł, może nawet bardzo głupi, ale to może być strzał w dziesiątkę.

Po pojawieniu się tej informacji przez fora internetowe przelała się fala komentarzy. Oczywiście dominowała w nich szydera i kpiny („najbardziej oczekiwana walka wszechczasów”, „mam nadzieję, że ppv nie będzie drogie”), ale nie zmienia to faktu, że temat chwycił i jest zainteresowanie. Krótko mówiąc: lud to kupił.

Ze sportowego punktu widzenia ta walka nie ma żadnego sensu. Konfrontowanie ze sobą tych pięściarzy to profanacja boksu, bo Najman i Bińkowski między linami wyglądają komicznie. Gdy znajdą się tam wspólnie, dawka humoru będzie większa niż podczas występu Ani Mru Mru. Ubaw do łez gwarantowany.

Jednak zarówno Najman jak i Bińkowski mają jedną bardzo ważną cechę – są medialni. Tak na marginesie: ciekawe, który z nich bardziej? Dzięki tej medialności mogą wywołać ogromne zainteresowanie walką. Wyobraźcie sobie konferencje prasowe, te wspólne ataki na siebie, te potoki słów z ust Bińkowskiego i odpowiedzi Najmana. Dodatkowa promocja nie będzie potrzebna.

Nie zamierzamy krytykować szefa Tymex Boxing Promotion, że chce zorganizować tę walkę, bo każdy orze jak może. Już samo rzucenie pomysłu wywołało ogromny odzew. Z marketingowego punktu widzenia to może być strzał w dziesiątkę.

Jeśli możemy coś doradzić, to proponujemy, aby areną walki Bińkowski vs Najman był… cyrk.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s